KONST / Litografier / Färglitografi 12428157
nr 1242 8157
Henri Matisse
(1869-1954), Frankrike
Färglitografi, Henri Matisse (1869-1954), tusen och en natt. Signerad i trycket. Juni -50, Bladets mått: 42x88
Henri Matisse, fransk konstnär född 1869, död 1954.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.800 kr
måndag 18 mars 2019
kl 19:02:36
700 kr
800 kr
1.000 kr
1.100 kr
1.500 kr
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.200 kr
2.200 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
2.600 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
3.200 kr
3.400 kr
3.800 kr
18 mar